Naszym zadaniem jest organizowanie i przeprowadzanie egzaminów państwowych sprawdzających kwalifikacje osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, w ramach obowiązujących przepisów, a jednocześnie spełnianie oczekiwań i potrzeb Klientów, poprzez oferowanie usług egzaminowania i szkolenia na najwyższym poziomie.

Formy zapisu na egzamin

Proponujemy Państwu następujące formy zapisu na egzamin ...

czytaj więcej ...

ODTJ Legnica

Serdecznie zapraszmy Państwa do naszego Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w którym oferujemy szereg szkoleń dedykowanych zarówno dla osób indywidualnych, jak również dla firm i instytucji.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.odtj-legnica.pl

W dniu 10 maja 2015r. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy przy ulicy Bydgoskiej 30c odbyły się legnickie strefowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD.

 

CELE

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez:

  1. popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
  2. kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu,
  3. popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
  4. popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

 

ORGANIZATORZY

Organizatorem oraz sponsorem nagród w eliminacjach był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy. Nad poprawnym przebiegiem zmagań uczestników czuwali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Legnicy, ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Legnicy oraz przedstawiciel PZM.

 

PRZEBIEG KONKURSU

W dniu Turnieju w godzinach 9.30-10.00 miała miejsce rejestracja uczestników oraz poczęstunek. Eliminacje trwały od godziny 10.00 do 12.30. Do Turnieju zakwalifikowało się  10 szkół – zwycięzców eliminacji powiatowych: 5 szkół podstawowych i 5 gimnazjum. Turniej przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych – Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Każdą szkołę podstawową reprezentowała jedna drużyna złożona z 4 zawodników (2 chłopców i 2 dwóch dziewcząt), a każde gimnazjum reprezentowane było przez drużynę 3-osobową.  Każda grupa miała za zadanie wykonać zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przejechać tor przeszkód odpowiednio dopasowany do wieku uczestników oraz wypełnić test o przepisach ruchu drogowego. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród (sprzęt elektroniczny i gry)  dla uczestników i ich opiekunów (ufundowane przez WORD Legnica) dla uczestników i szkół rozpoczęło się przed godziną 13.00.

 


WYNIKI ORAZ NAGRODY

Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych została Szkoła Podstawowa w Lipie (powiat jaworski) w składzie: Ilona Rozmus, Marcin Wójtowicz, Patrycja Mazur i Tomasz Krosnowski. Najlepszą drużyną w swojej kategorii wiekowej okazało się Gimnazjum w Wiadrowie (powiat jaworski), w składzie: Janina Korybska, Stanisław Krosnowski i Aurelia Wolska. Nagrodami w konkursie był sprzęt elektroniczny oraz gry. Nagrody przyznawane były  dla poszczególnych członków drużyny oraz ich opiekunów.

 

SZKOŁA PODSTAWOWA - WYNIKI DRUŻYNOWE

Miejsce

Szkoła

I

Szkoła Podstawowa w Lipie

II

Szkoła Podstawowa w Raszówce

III

Szkoła Podstawowa w Serbach

IV

Szkoła Podstawowa w Wągrodnie

V

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świerzawie

 

 

GIMNAZJUM - WYNIKI DRUŻYNOWE

Miejsce

Szkoła

I

Gimnazjum w Wiadrowie

II

Gimnazjum w Świerzawie

III

Gimnazjum Publiczne w Ścinawie

IV

Gimnazjum w Nielubi

V

Zespół Szkół Rolniczych w Legnicy

 

 

WYNIKI INDYWIDUALNE DO POBRANIA

 

Kierujesz życiem

 

Jak być bezpiecznym na drodze?

Kontakt mailowy

         - word@word-legnica.pl
Biuro Obsługi Klienta - bok@word-legnica.pl

 Numer konta bankowego WORD Legnica dla opłat za egzaminy i kursy:


W opisie przelewu prosimy o podanie danych (imię, nazwisko, nr PESEL) osoby,
której dotyczy przelew.
przelew krajowy: Santander Bank Polska
95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
przelew z zagranicy: Santander Bank Polska
WBKPPLPP 95 1090 2590 0000 0001 3359 0664
Początek strony